11 Paź 2017
10:00 - 14:00

Konferencja XX-lecie meteo.pl

O wydarzeniu

W 2017 roku mija 20 lat od chwili, gdy w ICM UW rozpoczęliśmy prace nad numeryczną prognozą pogody – projektem, który zaowocował jednym z najbardziej rozpoznawalnych serwisów meteorologicznych w Polsce: meteo.pl.

Baner Konferencja XX lecie meteo.pl

Jubileuszowa konferencja XX-lecie meteo.pl to okazja, by:

  • podsumować nasze dotychczasowe doświadczenia w zakresie prac badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych,
  • omówić efekty współpracy partnerskiej z United Kingdom Met Office,
  • zaprezentować nowatorskie możliwości wykorzystania danych meteorologicznych w różnych sektorach gospodarki,
  • przedstawić nowe usługi dostępne w serwisie meteo.pl.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny, jednak osoby zainteresowane uczestnictwem będziemy prosić o wypełnienie formularza rejestracyjnego (liczba miejsc jest ograniczona).

Dla kogo

Konferencja skierowana jest do użytkowników meteo.pl, środowiska naukowego oraz firm i instytucji wykorzystujących w swojej działalności dane meteorologiczne bądź zainteresowanych ich przyszłym wykorzystywaniem.

Gdzie i kiedy

Konferencja XX-lecie meteo.pl odbędzie się w środę 11 października 2017 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66 w godz. 10.00–14.00.

Program

Podczas pierwszej części seminarium uczestnicy poznają historię oraz najważniejsze osiągnięcia zespołu meteo.pl. Następnie dowiedzą się o szczegółach flagowego modelu prognostycznego uruchamianego w ICM UW – Unified Model, stworzonego i rozwijanego przez UK Met Office we współpracy z partnerami, w tym ICM UW (prezentacja przedstawiciela Met Office).

Druga część seminarium będzie dotyczyła praktycznego wykorzystania prognoz w różnych dziedzinach gospodarki. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z nowymi rozwiązaniami – specjalistycznymi serwisami meteo.pl odpowiadającymi na potrzeby poszczególnych branż.

Szczegółowy program zostanie przedstawiony wkrótce.

Rejestracja

Rejestracja na konferencję rozpocznie się w połowie września.

 

Wczytuję mapę...

Lokalizacja

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, Dobra 55/56, Warszawa

Registration FormFormularz rejestracyjny