Python – od zera do bohatera

CEL

Opanowanie podstaw programowania w języku python, co otwiera drogę do dalszego doskonalenia kunsztu programowania między innymi: zastosowanie zmiennych, operatorów arytmetycznych, warunków, pętli.

DLA KOGO

Adresatami szkolenia są osoby:

• zainteresowane programowaniem
  • chciałyby zacząć przygodę z programowaniem

WYMAGANIA

Umiejętność uruchomienia dowolnej aplikację z linii poleceń (cmd.exe lub bash). Płynne poruszanie się po systemie plików (pliki, katalogi, linki). Doświadczenie w IT lub  determinacja dostania się do branży IT.

• Wprowadzenie
  • Po co programować? co daje programowanie i czy zawsze program musi coś wyświetlać?
  • Czym jest ten python? i co go wyróżnia pośród innych języków?
  • Przygotowanie środowiska pythona i IDE
  • Zaczynamy programować i witamy świat pythona