Kurs programowania JAVA poziom Basic

OPIS KURSU

Szkolenie prowadzone jest w formie interaktywnego wykładu uzupełnianego ćwiczeniami praktycznymi
i warsztatami. Wymagania wstępne: wskazana jest podstawowa umiejętność́ programowania
w dowolnym języku.

CEL

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z platformą programistyczną Java.

Kurs w wersji basic zakłada zaznajomienie ze składowymi środowiska programistycznego
i uruchomieniowego, składnią języka programowania, dostępnymi typami danych
oraz założeniami programowania obiektowego.

1. Wprowadzenie
    • Platforma i język Java
    • JVM, JRE & JDK
    • narzędzia Java SE
    • kompilacja i uruchomienie
    • dystrybucja i archiwum Java
  2. Narzędzia
    • Zintegrowane środowiska programistyczne
    • Narzędzia kontroli wersji i wspierające pracę zespołową
  3. Podstawy języka
    • zmienne
    • typy proste i obiektowe
    • operatory
    • instrukcje sterujące, warunkowe
    • wyrażenia
  4. Programowanie obiektowe
    • obiekty i klasy
    • składowe: pola i metody
    • konstruktory i bloki inicjalizacyjne
    • elementy statyczne
    • dziedziczenie i polimorfizm
    • klasy abstrakcyjne i interfejsy
    • nadpisywanie i przeciążanie metod
  5. Przetwarzanie tekstu
    • szczegóły klasy String
    • bufory tekstowe (StringBuilder, StringBuffer)
    • wyrażenia regularne
    • atomizacja (StreamTokenizer, StringTokenizer, Scanner)
    • podstawy lokalizacji i formatowania
obsługa daty i czasu w Javie

Rejestracja odbywa się tylko poprzez formularz zgłoszeniowy. Rejestracja jest otwarta do dnia 13.05.2018r. do godziny 23:59 albo do wyczerpania się miejsc. Maksymalna ilość miejsc to 12 osób

O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

PŁATNOŚĆ

cena kursu: 3250 zł (podana kwota jest kwotą netto)*

* Cena netto (usługa zwolniona z VAT) dotyczy uczestników aktualizujących wiedzę zawodową i opłacających szkolenie ze środków publicznych w całości lub w co najmniej 70%, którzy wypełnią i prześlą oświadczenie VAT. Oświadczenie należy przesłać na adres akademia@nullakademia.icm.edu.pl niezwłocznie po dokonaniu rejestracji, w przeciwnym razie faktura zostanie wystawiona na pełną kwotę zawierającą podatek VAT.

Płatności za kurs należy dokonać tylko przelewem na numer konta i w terminie wskazanym na fakturze.

ZASADY REZYGNACJI

Po przesłaniu zgłoszenia za pomocą formularza zgłoszeniowego, uczestnik może zrezygnować z udziału w zajęciach bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, o ile zgłosi rezygnację drogą mailową (akademia@nullakademia.icm.edu.pl) na co najmniej 14 dni roboczych przed dniem rozpoczęcia zajęć.

W przypadku rezygnacji z zajęć na 12 – 8 dni roboczych przed dniem rozpoczęcia, uczestnik jest zobowiązany do uiszczenia opłaty manipulacyjnej tytułem kosztów przygotowania stanowiska pracy na zajęcia w wysokości 30% ceny podstawowej zajęć + VAT, na podstawie wystawionej faktury VAT.  Opłaty należy dokonać w terminie wskazanym w fakturze VAT.

W przypadku rezygnacji z zajęć na 7 lub mniej dni roboczych przed dniem rozpoczęcia zajęcia lub w dniu rozpoczęcia zajęć (Nieobecność) uczestnik zobowiązana jest do uiszczenia opłaty stanowiącej 100% ceny podstawowej zajęć + VAT na podstawie faktury VAT. Opłaty należy dokonać w terminie podanym w fakturze VAT.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania kursu / zaproponowanie innego terminu lub zmiany miejsca kurs.