Trovares xGT

12 STY 2021
Wirtualna Akademia ICM

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM) ma przyjemność zaprosić osoby zainteresowane grafowymi i sieciowymi metodami przetwarzania danych na zdalne, bezpłatne warsztaty o narzędziu Trovares xGT.

Grafowe i sieciowe metody przetwarzania informacji znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak nauki społeczne, epidemiologia, logistyka czy wnioskowanie semantyczne. ICM posiada unikalne oprogramowanie do wydajnego przetwarzania danych grafowych i sieciowych w dowolnej skali.

Wymagania wstępne

Podczas warsztatów przydatne (ale nie wymagane) będą: podstawowa znajomość powłoki Linux (komendy ls, cd, mv, mkdir, rm), łączenie się przez SSH ze zdalnym serwerem, podstawowa znajomość języka Python, znajomość języka Cypher Query Language.

Osoby zakwalifikowane, które nie znają powyższych narzędzi, otrzymają zestaw tutoriali i ćwiczeń na ich temat na kilka dni przed warsztatami.


Program warsztatów


Trovares xGT
12.01.2021
10.00 – 14.00
Warsztaty online

Agenda

 1. Zalogowanie się uczestników na superkomputer ICM, uruchomienie środowiska przez uczestników,
 2. Jak wczytywać dane do Trovares xGT, narzędzia do zmiany formatu danych, jak dane są reprezentowane w narzędziu
 3. Wprowadzenie do narzędzia:
  • Python API narzędzia Trovares xGT
  • Trovares Query Language (okrojony Cypher Query Language): np. MATCH … WHERE, CREATE, SET, itp.
  • przykłady hands-on
 4. Problemy dziedzinowe:
  • dopasowywanie wzorca w grafie
  • rozkład stopni wierzchołka
  • liczba klik rozmiaru N
  • problemy zaproponowane przez uczestników
Mapa niedostępna

Rejestracja uczestników trwa do 4 stycznia 2021 r. Można zgłosić udział w jednym lub obydwu warsztatach. Prosimy o dokładne wypełnienie poniższej ankiety; pomoże ona organizatorom w przygotowaniu materiałów do warsztatów.

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona do 7. Organizatorzy skontaktują się z osobami zakwalifikowanymi w terminie do 6 stycznia. Możliwe jest zorganizowanie dodatkowego terminu warsztatów, jeśli liczba chętnych znacząco przekroczy liczbę miejsc.

Registration FormFormularz rejestracyjny

Rejestracja na to wydarzenie nie jest już dostępna